Skip to content
Podmiot leczniczy. Pomagamy od 1997 r.

biomedika@wp.pl

Akupresura stóp

Skorzystaj z 15% rabatu na pierwszą wizytę!

Co to jest Akupresura stóp?

Akupresura stóp, jest skuteczną i bezinwazyjną metodą terapeutyczną opierającą się na masowaniu i mocnym ucisku punktów receptorowych na stopach, które są połączone z różnymi obszarami ciała i organami. Ta starożytna technika terapeutyczna ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej organizmu oraz stymulację naturalnych procesów samoregulacyjnych.

Akupresura stóp
Akupresura stóp

Zalety akupresury stóp w naszym centrum

  • Przed terapią akupresury stopy ukoisz w bambusowej misie  w wodzie z aromatycznymi olejami oraz płatkami róż.
  • W komfortowej, przyjaznej atmosferze oddasz się pełnemu odprężeniu .
  • Dla Twojego bezpieczeństwa i higieny stosujemy jednorazowe i sterylne przybory.
  • Nasz doświadczony terapeuta jest zawsze gotowy odpowiedzieć na pytania pacjenta i zapewnić kompleksową opiekę.

Skuteczność akupresury w różnych schorzeniach.

Akupresura stóp może być stosowana jako uzupełnienie terapii tradycyjnej lub samodzielna metoda leczenia. Zabieg ten wykazuje korzystne efekty w przypadku wielu schorzeń, takich jak alergie, astma, bezsenność, bóle głowy, niedoczynność/nadczynność tarczycy, bolesne miesiączkowanie, stany lękowe, zaburzenia układu pokarmowego i wiele innych.

Akupresura stóp
Akupresura stóp

Poprawa krążenia i relaksacja.

Mocny ucisk na odpowiednie punkty receptorowe na stopach pobudza krążenie krwi i limfy, co sprzyja lepszemu dostarczaniu składników odżywczych i tlenu do tkanek. Dodatkowo, akupresura stóp działa relaksująco, redukując napięcie i stres.

W usłudze akupresury dodana jest także Analiza Psychosomatyczna. Wielu uważa, że umysł jest w mózgu, ale każda komórka ciała jest związana z układem nerwowym. Czy więc nie należy uznać całego ciała za „umysł”? To prowadzi do wniosku, że to, co się dzieje w ciele, ma odzwierciedlenie w umyśle. Choroba często jest widziana jako zmaterializowany konflikt psychiczny. Pracując nad aspektem psychicznym, ciało może się uzdrowić.

Akupresura stóp

Maxym Lange, terapeuta akupresury i masażu wiecej o mnie tutaj