Skip to content

Podmiot leczniczy. Pomagamy od 1997 r.

Testy alergiczne, odczulanie – biorezonans w alergii Wrocław

Biorezonans w alergii

Badanie alergii biorezonansem poprzez Bicom Optima daje bardzo szczegółowy wynik testu, często porównywany z testami z krwi lub skórnymi potwierdzającymi się ok. 80%. Testy biorezonansowe na alergię pokazują już zaczynającą się alergię, czego jeszcze nie można uchwycić w testach konwencjonalnych. W swojej dyspozycji posiadamy 450 alergenów podzielonych na zestawy po 90 szt. m. in.:

 • testy na alergie pokarmowe,
 • testy na alergie wziewne,
 • testy na pyłki,
 • testy na chemię spożywczą i inne.

Często zadawane są pytania kiedy robić testy alergiczne? Otóż testy alergiczne metodą biorezonansu można wykonywać przez cały rok.

Testy alergiczne – badanie alergii biorezonansem

Badania na alergię biorezonansem są bezbolesne i bezinwazyjne, a wynik jest natychmiastowy. Wykonujemy również tą metodą testy alergiczne u dzieci, nawet  tym  poniżej trzeciego roku życia.
Wizyta obejmuje wykonanie testów, konsultację i wskazania dalszego postępowania. Przed wykonaniem testów, na ok. 7 dni, należy odstawić tabletki przeciwhistaminowe.

Zobacz co wchodzi w skład poszczególnych testów alergicznych:

Alergie – Odczulanie biorezonansem

Odczulanie biorezonansem wykonywane jest poprzez terapie polegające na odwróceniu w organizmie drgań alergenu. Najczęściej na 1 alergen wykonywane są 3-4 terapie, pomiędzy którymi może być max.7 dni odstępu.

Terapie są bezbolesne, trwają ok 30- 45 minut, mogą być wykonywane u dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Odczulenie metodą biorezonansu jest odczuleniem na stałe, nie ma potrzeby ponawiania sezonowego. Efektywność odczulania podnosi brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni po terapii. Źródła nie-mieckie podają skuteczność odczuleń na ok. 83%.

Po każdej terapii należy pamiętać, aby wypić ok.1,5 l wody, ponieważ podczas odczulania wykonujemy terapię oczyszczającą organizm. Woda pozwoli szybciej usuwać patogeny.

Często pytacie Państwo czy odczulanie biorezonansem ma skutki uboczne? Otóż, prawidłowo wykonana terapia odczulająca nie ma skutków ubocznych, mogą ewentualnie po pierwszym zabiegu nasilić się objawy, które wyciszą się na następny dzień.

Przeciwwskazania do wykonywania testów i terapii odczulania biorezonansem:

 • rozrusznik serca,
 • ciąża,
 • lub bieżąca chemioterapia.

Zobacz, co to jest biorezonans?

Uwaga!

Bardzo często przyczyną alergii może być między innymi nadmierna ilości toksyn w organizmie, Candidy, metali ciężkich, bakterii, pasożytów, wirusów. Aby skutecznie wyeliminować problem alergii, trzeba usunąć przyczyny jej powstawania, a następnie wykonać testy alergiczne i odczulania. Test Obciążeń Organizmu szybko i skutecznie wskaże co obciąża nasz organizm.

Rodzaje alergii

Wymienia się cztery podstawowe rodzaje alergii:

 • Alergia wziewna – alergeny dostają się do naszego ciała drogami oddechowymi. Objawy: kichanie, ból głowy, chrypka, cienie pod oczami, kaszel, łzawienie oczu, swędzenie oczu, uczucie świądu w gardle, obrzęk śluzówki, wodnisty katar, wydzielina spływająca gardłem.
 • Alergia kontaktowa – to reakcja naszego ciała na bezpośredni kontakt (dotyk) np. z kosmetykami, ubraniami, biżuterią). Objawy: szorstka skóra, suche plamy, egzema, wysypka, pokrzywka, swędzenie, łuszczenie, zaczerwienienie, obrzęk
 • Alergia pokarmowa – wywoływana jest spożyciem pokarmów z alergenami na które organizm jest uczulony. Objawy: bóle brzucha, wzdęcia, kolki, biegunka, wymioty, ulewanie, bóle głowy, obrzęk, wypryski, sucha skóra, czerwone policzki.
 • Alergia na użądlenia – powstaje po kontakcie z jadem owadów.

Przyczyny występowania alergii:

 • Czynniki dziedziczne – statystyki wskazują, że dzieci rodziców cierpiących na alergie wykazują o wiele większą podatność na nie. Dziedziczy się jednak tylko ogólną skłonność do reakcji alergicznych, a nie określone formy alergii. Ludzi cierpiących na dziedziczną alergie określa się mianem atopików.
 • Zanieczyszczenie powietrza – przyczynia się coraz częściej do gwałtownie wzrastającej liczby alergików.
 • Psychika – stres, strach, złość i agresja wpływają na powstawanie i przebieg reakcji uczuleniowych.
 • Zlew bodźców i współczesny tryb życia – nerwowość, pośpiech, niezdrowe nawyki żywieniowe.
 • Obciążenie organizmu nadmierną ilością toksyn: grzybów, metali, bakterii czy pasożytów

Uwaga. Na rynku wykonywane są testy biorezonansowe, które podlegają negatywnej ocenie i braku wiarygodności. Ważne jest, abyście Państwo zwrócili uwagę przy wyborze gabinetu biorezonansu czy specjalista ma ukończone szkolenia wraz z certyfikatem, oraz na jakim sprzęcie pracuje. Dobrze wykonana diagnostyka przez wykwalifikowanego specjalistę na wysokiej jakości sprzęcie oddaje jakość i skuteczność diagnostyki i terapii.
Nasi specjaliści od kilkunastu lat posiadają ukończone szkolenia w kierunku diagnostyki i terapii BRT u wyłącznego i generalnego przedstawiciela w Polsce niemieckiej firmy Regumed Gmbh z siedzibą w Monachium, będącej producentem specjalistycznej aparatury BICOM®Optima. Pracujemy na aparacie najwyzszej jakości Bicom Optima.