Łysienie androgenowe
Łysienie androgenowe dotyczy statystycznie aż 60% przypadków. Jeśli stopniowo pojawiają się na Twojej głowie zakola, włosy przerzedzają się na koronie głowy a Twój tato i dziadek nie należeli do panów z bujnymi czuprynami, prawdopodobnie w genach Twoje mieszki włosowe odziedziczyły nadwrażliwość na pochodną testosteronu- DHT. Na szczęście wieloletnie badania I doświadczenie jakie udało nam się zgromadzić udowadnia, że ten proces da się zatrzymać! I tylko od Ciebie zależy jak szybko uda nam się to zrobić.
Łysienie androgenowe dotyka także kobiet. Zwykle zaczyna się od przerzedzenia linii przedziałka i występujących w tym obszarze coraz cieńszych włosów.
Co robimy?
- hamujemy proces miniaturyzacji włosa
- wspomagamy odrost i pogrubienie włosów, które nie uległy miniaturyzacji
- łagodzimy często towarzyszący łojotok i łupież
- wydłużamy fazę anagenu, czyli fazę prawidłowego wzrostu włosa
Łysienie telogenowe
Twoje włosy nadmiernie wypadają i masz wrażenie, że są wszędzie. Zostawiasz je na szczotce, zbierasz w dłoniach, są na poduszce, pod prysznicem. Być może czujesz się od jakiegoś czasu osłabiona, przygnębiona, a Twoje włosy są suche, matowe i łamią się.
Jedną z faz wzrostu włosa jest faza telogenowa. To faza, w której znajduje się około 10% włosów na skórze głowy. Wówczas włos formuuje się w kolbę i przygotowuje do tego, by wypaść. I jest to nasz normalny fizjologiczny stan. Na skutek różnych przyczyn proporcje włosów w fazie telogenu mogą wzrosnąć. Mamy wówczas do czynienia z wyraźną utratą gęstości włosów, ich wypadaniem, osłabieniem włosów. Stają się matowe w dotyku i łatwo się łamią.
Co robimy?
- skupiamy się holistycznym podejściu i szukamy przyczyny wypadania włosów
- stosujemy zabiegi na poprawę kondycji skóry głowy
- hamujemy wypadanie włosów
- odżywiamy włosy i przyspieszamy porost
- nawilżamy włosy, by były miękkie, lśniące i pełne życia
- poprawiamy mikrokrążenie skóry głowy
- sugerujemy wykonanie odpowiednich badań medycznych
Łysienie plackowate
To coraz częściej spotykane schorzenie. Pojawia się już nawet u dzieci. Często niemałe znaczenie przypisuje się tu skłonnościom genetycznym a także naszemu największemu wrogowi, którym jest stres. Łysienie plackowate pojawia się na głowie w postaci widocznych gładkich i bladych ognisk wyłysienia.
Co robimy?
- Przeprowadzamy dokładny wywiad medyczny, który pomaga nam dojść do źródła problemu
- wprowadzamy terapie wspomagającą odrost włosów
- zapobiegamy rozprzestrzenianiu się ognisk wyłysienia
Terapia dobierana jest indywidualnie.