Skuteczne rzucanie palenia

Medycyna biorezonansowa jest najbardziej skuteczną i nie mającą skutków ubocznych metodą rzucenia nałogu nikotynowego!

W 2000 roku mieliśmy przyjemność gościć w Ministerstwie Zdrowia celem sprawdzenia skuteczności wykonywanej przez nas terapii antynikotynowej na 50 pracownikach Ministerstwa. Po upływie 3 miesięcy wynik był imponujący: na 50 osób poddanych terapii 48 nie paliło papierosów. Zobacz pismo z Ministerstwa Zdrowia.

Świadomość osób w dzisiejszych czasach jest już bardzo wysoka na temat swojego zdrowia i wyglądu. Zdajemy sobie sprawę, że palenie papierosów to sabotaż własnego organizmu. Jest to nałóg, gdzie często potrzebujemy wsparcia zewnętrznego w rzuceniu palenia. Bicom Optima biorezonans, to pomoc w rzucaniu palenia, prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie


Cel zabiegu

Usunięcie głodu nikotynowego

Opis zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu antynikotynowego należy zapalić papierosa, który umieszczony zostaje w elektrodzie kubkowej połączonej z aparatem Bicom OPTIMA. Osoba poddawana terapii podłączana jest również do urządzenia poprzez elektrody. Po włączeniu odpowiedniego programu , w organizmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin.
Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano.

Druga funkcja jaka zachodzi w organizmie, to detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. Proces ich usuwania zachodzi przez skórę, nerki i jelita.

Zabieg biorezonasowy na rzucanie palenia jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny!

Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.

Stan po zabiegu

Osoba czuje się normalnie jak przed zabiegiem, może wracać do codziennych czynności.

Efekt zabiegu

Skuteczność metody jest imponująca, ponieważ już po JEDNYM zabiegu organizm nie domaga się nikotyny, w związku z tym nie ma potrzeby zapalenia papierosa. Staż palenia i ilość wypalonych papierosów zupełnie nie ma znaczenia, aby był efekt satysfakcjonujący.

Ilość wykonywanych zabiegów

 • jeden – ponad 90% osób
 • dwa – dla pozostałych 10% osób.

Zalecenia pozabiegowe

Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunkę, wymioty. Nie zaleca się stosowania środków wspomagających zawierających nikotynę (gumy, plastry).

W ciągu najbliższych dni pozostaje opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, w czym niewątpliwie pomaga uczciwe wyzbycie się papierosów z bezpośredniego otoczenia. Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros w przyszłości – choć nie smakuje, powoduje „wpisanie” głodu na nowo. Najczęściej równa się to z powrotem do nałogu. W tej sytuacji należy zabieg powtórzyć.

Wciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces oczyszczania organizmu z toksyn. Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. Zalecane są również częstsze kąpiele.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, rozrusznik serca, bieżąca chemioterapia

Czas trwania zabiegu:

45 min.


Rzuć palenie:

Bądż świadom tego, że dym tytoniowy jest trujący. Spalanie w wysokiej temperaturze tytoniu w „papierowej koszulce” jest procesem chemicznym. W jego wyniku powstaje wiele grożnych trucizn. Dym tytoniowy składa się z prawie 4000 związków chemicznych (!), w tym ponad 40 to substancje rakotwórcze. Poniżej dajemy Ci przykłady niektórych substancji występujących w dymie tytoniowym: ACETON- rozpuszczalnik, składnik farb i lakierów . AMONIAK-parząca substancja, drażniący gaz, składnik nawozów mineralnych ARSEN- trujący metal ciężki, stosowany także jako trutka na szczury BENZOPIREN-silna substancja rakotwórcza BUTAN-łatwopalny gaz, używany do wyrobu benzyny CHLOREK WINYLU-posiada właściwości rakotwórcze, stosowany do produkcji plastiku CIAŁA SMOŁOWATE- są odpowiedzialne za powstawanie nowotworów złośliwych człowieka CYJANOWODÓR- kwas pruski, używany w komorach gazowych DIMETYLNITROZOAMINA- silna substancja rakotwórcza KADM-silnie trujący metal NAFTYLOAMINA -substancja rakotwórcza NAFTALINA- środek przeciw molom NIKOTYNA-silna trucizna, uzależnia jak narkotyk PIREN- związek silnie rakotwórczy TLENEK WĘGLA – śmiertelnie trujący gaz

Wiesz o tym, że palenie tytoniu kojarzy się przede wszystkim z rakiem płuc. W rzeczywistości, papierosy powodować mogą znacznie więcej nowotworów złośliwych. Zalicza się do nich: raka płuc, krtani, języka, przełyku, gardła, trzustki, nerek, żołądka oraz wątroby. Ale rak to nie wszystko. Nałogowe palenie wpływa dewastująco na układ krwionośny oraz oddechowy. Palacze muszą liczyć się z wystąpieniem miażdżycy, nadciśnienia, niedokrwieniem serca, zwałami oraz tętniakami. Narażeni są także na przewlekłe choroby płuc, oskrzeli, na gruźlicę, astmę czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Poza w/w chorobami to palenie niestety też wpływa negatywnie na potencję, jest często przyczyną nerwic płciowych. Nałogowe palenie osłabia czynności narządów zmysłów – wzroku, słuchu, smaku, węchu i czucia. Pamiętajcie, że przeciw wskazane jest palenie w czasie ciąży i karmienia. U wielu kobiet wywołuje zaburzenia cyklu miesiączkowego, jest trzykrotnie częściej niż inne czynniki przyczyną występowania poronień i dziesięciokrotnie bezpłodności, a także przedwczesnych i patologicznych porodów

Wiedz o tym, że bierne palenie niesie za sobą identyczne skutki co aktywne palenie. Boczny strumień dymu tytoniowego zawiera 35 razy więcej dwutlenku węgla i 4 razy więcej nikotyny niż dym wydychany przez aktywnych palaczy. Dzieci mieszkające z palącymi osobami są ofiarami wymuszonego, biernego palenia. Ich układ oddechowy rozwija się gorzej, częściej wówczas rozpoznaje się infekcje dróg oddechowych i niższy wskaźnik wydolności wydechowej. Niepokojący jest wzrost liczny hospitalizacji dzieci z powodu zapaleń oskrzeli i płuc będących następstwem „biernego” palenia tytoniu. Bierni palacze są narażeni na częstsze występowanie schorzeń powiązanych przyczynowo z paleniem (m.in. rak płuca i inne nowotwory złośliwe, choroby układu krążenia). Żony palących mężów chorują dwukrotnie częściej na raka płuc niż partnerki mężczyzn niepalących.

Niestety w Polsce pali jeszcze ok. 30% kobiet w okresie ciąży. Przyszła mamo, masz świadomość, że dojrzewający w łonie palącej matki płód jest skazany na niezwykle groźne konsekwencje zdrowotne. Najbardziej negatywnie na rozwój płodu jest palenie w ostatnich 2-ch miesiącach ciąży. Podczas ciąży kobieta powinna unikać kontaktu z dymem tytoniowym (czynne jak i bierne palenie), gdyż trujące związki wraz z krwią przedostają się łożyskiem z ciała matki do płodu. Są one niezwykle niebezpieczne dla dziecka, utrudniają i zmniejszają szanse prawidłowego rozwoju. Noworodki palących matek w porównaniu z dziećmi niepalących rodziców, wolniej rosną w łonie matki, rodzą się o 200-300 gramów lżejsze, żle rozwinięte, gorzej przygotowane do życia. Dzieci urodzone przez palące matki mogą mieć drgawki lub opóźniony rozwój psychoruchowy, nawracające infekcje, skłonność do astmy oskrzelowej, chorób płucnych. Jako dorośli wcześniej i częściej chorują na choroby układu krążenia i płuc. Rocznie w Polsce przychodzi na świat 20 tys. dzieci z zespołem po nikotynowym, który jest skutkiem palenia w czasie ciąży przez matkę.

Palenie papierosów zabija jednego na dwóch palaczy! Co 8 sekund w skutek palenia papierosów umiera jedna osoba! Obliczono, że przeciętnie 25-letnia osoba, która wypala 10 papierosów dziennie, skraca swoje życie o 4,5 roku! Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na raka płuc umiera od 10,5 do 40 razy więcej osób palących niż niepalących. Na raka gardła i krtani od 5,4 do 8,2 razy więcej palaczy niż niepalących. Na nowotwory układu pokarmowego ludzie palący umierają 2,8 razy częściej niż niepalący. Palenie tytoniu jest najważniejszą usuwalną przyczyną śmierci współczesnego człowieka. W połowie lat 80-tych paliło 50% Polaków (60% mężczyzn i ponad 30% kobiet). Podczas gdy USA i kraje Europy zachodniej notują sukcesywne zmniejszanie się liczby palaczy, w Polsce ciągle obserwujemy tendencje wzrostowe. Sprzyja im ekspansywne wkraczanie na polskie rynki zachodnich koncernów tytoniowych. Tymczasem, co drugi zgon mężczyzny w wieku 40-45 lat jest przyczynowo związany z paleniem tytoniu. Szacuje się, iż palenie jest powodem 20-30% schorzeń układu krążenia, 40% nowotworów złośliwych u mężczyzn, a 10% u kobiet i 80% przewlekłych chorób układu oddechowego. Związek pomiędzy rakiem płuc i oskrzeli a paleniem tytoniu jest obecnie w medycynie – w świetle badań przeprowadzonych z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia – bezspornie udowodniony. Poruszając problem szkodliwości palenia nie wolno zapominać, że dotyczy on również wszystkich tych, którzy przebywając w towarzystwie osób palących stają się „biernymi palaczami”.

Każdy z nas stara się być coraz bardziej atrakcyjniejszy i witalny. Korzystamy np. z siłowni, kremów upiększających, wybielaczy zębów itd. Niestety palaczom przeszkadza w tym właśnie dym tytoniowy, który w znacznym stopniu wpływa na urodę i mięśnie. Zarówno mężczyźni jak i kobiety tracą masę mięśniową, ich ciała stają się obwisłe. Skóra palacza jest szarawa, niedotleniona, szybciej pojawiają się zmarszczki, zęby są pożółkłe. Poza tym, pogarsza się stan włosów, paznokcie stają się bardziej łamliwe, pojawiają się brodawki skórne. Palenie w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju cellulitu. Kobiety palące, robiące sobie lifting powinny wiedzieć, że rany pooperacyjne będą się goić dłużej niż u pacjentek niepalących. Można zaobserwować to również przy przeszczepach skóry np. po oparzeniach. Palenie sprzyja rozwijaniu się schorzeń skóry takich jak: trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty i łuszczyca. Jeżeli ktoś skarży się na zapalenia w obrębie błon śluzowych jamy ustnej, owrzodzenie języka i dziąseł, to powinien szybko zrezygnować z palenia. Najbardziej podstawowym negatywnym skutkiem palenia jest zapach. Coraz więcej osób po prostu nie znosi zapachu dymu papierosowego. Od czasu do czasu wśród niepalących można usłyszeć całkiem ostre epitety pod adresem palaczy. Nawet przy zachowaniu najbardziej rygorystycznych zasad higieny, zapachu papierosów po prostu nie da się pozbyć. Pozostaje on na skórze, ubraniu, w mieszkaniu czy samochodzie.

Ile pieniędzy miesięcznie wydajesz na to żeby siebie i najbliższych truć dymem nikotynowym?, żeby być mniej atrakcyjniejszym i estetycznym od pozostałych ? ile przyjemności w tej kwocie mógłbyś zaznać? Chętnie policzymy. Pomijamy wygląd i zdrowie, o tym w linku poniżej. Otóż przeciętnie paczka papierosów kosztuje 11 zł. Załóżmy, że palisz 1 paczkę dziennie, więc wydajesz 11 zł x 30 dni = 330 zł 330 zł x 1 rok = 3 960 zł 330 zł x 3 lata = 11 880 zł 330 zł x 5 lat = 19 800 zł 330 zł x 10 lat = 39 600 zł 330 zł x 15 lat = 59 400 zł 330 zł x 20 lat = 79 200 zł..!!!! Itd….jeśli palisz więcej niż 1 paczka papierosów dziennie to zwielokrotnij sobie kwoty.

Nawet po kilkudziesięciu latach trwania w nałogu organizm człowieka jest w stanie naprawić szkody wyrządzone przez palenie tytoniu. Otóż: · stan Twojego układu krążenia ulegnie poprawie · Twoje płuca rozpoczną naprawianie szkód wyrządzonych przez dym tytoniowy · będziesz mógł swobodniej oddychać i wykonywać większy wysiłek fizyczny bez towarzyszącego uczucia duszności · przestaniesz kaszleć · poczujesz przypływ energii a przede wszystkim odzyskasz poczucie większej kontroli nad własnym życie · w ciągu kilku dni odzyskasz smak i węch · odzyskasz bardziej regularny i naturalny świeży oddech · zęby z czasem znów będą białe i zniknie też zaczerwienienie dziąseł · odzyskasz młodszą cerę i piękne paznokcie · odzyskasz sprawność seksualną · odzyskasz bardziej miarowy rytm życia, prawdziwie ożywczy sen · odzyskasz spokój oraz zapomnianą radość życia: stres , niepokój i drażliwość związane z odstawieniem używki prędko znikną , a wynikające z rzucenia palenia korzyści szybko zaczną przeważać nad nieprzyjemnymi odczuciami · nie będziesz zatruwał swoich najbliższych i otoczenia · będziesz wydawać mniej pieniędzy, a nawet poczynisz oszczędności. Odkładanie pieniędzy poprzednio wydawanych na tytoń na wymarzony projekt stanowi znakomitą motywację


Wpływ niektórych składników tytoniu na zdrowie palacza

Nikotyna

 • powoduje niedobór tlenu, znaczne zmniejszenie wytrzymałości mięśni, zwłaszcza na długotrwałe wysiłki, oraz zaburzenia koordynacji ruchowej
 • jest szybko wchłaniana do krwi przez błonę śluzową jamy ustnej i górnych dróg oddechowych, uszkadza układ krążenia, toteż często określa się ją jako truciznę serca i naczyń
 • działa też uszkadzająco na układ nerwowy; szczególnie łatwo i szybko poraża zwoje autonomicznego układu nerwowego
 • wywiera bardzo szkodliwy wpływ na długotrwałe wysiłki, oraz zaburzenia koordynacji ruchowej
 • ma szkodliwy wpływ na układ pokarmowy, zmniejsza łaknienie, zaburza trawienie i wchłanianie substancji pokarmowych, zwłaszcza witamin
 • znacznie zmniejsza siły odpornościowe organizmu.

Tlenek węgla

Blokuje hemoglobinę przenoszącą tlen w organizmie. W rezultacie wywiera on szkodliwy wpływ na układ sercowo-naczyniowy, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy naczyń wieńcowych oraz zawału serca.

Substancje smołowe rakotwórcze

Rakotwórcze smoły tytoniowe, których w dymie tytoniowym znajduje się 13 postaci związków, zagrażają całemu organizmowi, a najbardziej płucom górnym i drogom oddechowym. Najniebezpieczniejszy z tych substancji jest benzopiren.

Cyjanowodór (zwany też kwasem pruskim)

 • jest łatwo wchłaniany przez błonę śluzową, wywiera działanie pobudzające na ośrodek naczynioruchowy i oddechowy w mózgu, a w większych dawkach
 • blokuje oddychanie tkankowe poprzez zredukowanie ilości hemoglobiny łączącej się z tlenem.
 • jeden papieros zawiera przeciętnie około 0,03 mg cyjanowodoru. Jest to ilość niegroźna dla życia, ale u nałogowców może być powodem zatruć i takich objawów, jak: bóle głowy, nudności, wymioty.

Stopień szkodliwości palenia tytoniu zależy przede wszystkim od wieku palacza, od indywidualnych cech jego organizmu oraz od liczby i jakości wypalanych papierosów. Przez specyficzne działania na poszczególne układy składniki tytoniu wywierają szkodliwy wpływ na organizm, powodując nie tylko występowanie chorób, lecz przede wszystkim zmniejszając sprawność funkcjonalną całego ustroju palacza.


Rzuć palenie i zobacz w jakim czasie zaczniesz wracać do lepszego zdrowia

 • w ciągu 20 min tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy
 • w ciągu 8 godzin poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie
 • w ciągu 24 godzin ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy
 • w ciągu 48 godzin Twoje zmysły smaku i węchu zaczną działać normalnie
 • w ciągu 2 tyg. do 3 miesięcy układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się Twoja kondycja fizyczna
 • w ciągu 1 do 9 miesięcy wydolność układu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszności, zmęczenie
 • po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę
 • po 5 latach ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani, przełyku zmniejszy się o połowę; obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu
 • po 10 latach ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej
 • po 15 latach ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej.