Polskie stowarzyszenie trychologiczne

TrichoSpa to spa dla Twoich włosów i skóry głowy

TrichoSpa to trychologia w innym wymiarze

TrichoSpa to Twoje ulubione miejsce

 

TrichoSpa jest pierwszym i wyjątkowym miejscem na mapie trychologii, ponieważ zabiegi na włosy i skórę głowy łączymy z doznawaniem pięciu zmysłów ukierunkowanych na wspomaganie terapii :

 • wzroku – koloroterapia
 • słuchu – muzykoterapia
 • węchu – aromoterapia
 • dotyku – masaż głowy
 • smaku – degustacja

TrichoSpa to relaks i zapomnienie o codzienności. Jesteś TU i TERAZ


 

Schorzenia w jakich pomagamy


Konsultacja trychologiczna i trichoskopia

Jak przygotować się do konsultacji?
Nie myj głowy 24h przed wizytą.
Jeśli posiadasz wyniki z morfologii, endokrynologii lub inne, przynieś je ze sobą na wizytę.

Przebieg wizyty
Wizyta rozpoczyna się od obszernego wywiadu, w którym pytamy o problem, stosowane środki, przebyte choroby, choroby w rodzinie, nawyki żywieniowe, pielęgnacyjne oraz suplementację.
Analizujemy wyniki badań, jeśli przyniesiesz je ze sobą.

Następnie przechodzimy do badania trichoskopowego czyli oceny skóry głowy i włosów poprzez kamerę.
Korzystamy z najnowszej kamery KC TECHNOLOGY, która została wyróżniona prestiżową nagrodą INNOWACJA LNE.

Powiększenie 1x:
– obraz do kartoteki klienta,
– zdjęcia porównawcze,
– określanie typu łysienie według skali Ludviga lub Hamiltona.

Powiększenie 60x:

Światło widzialne – analiza skalpu i skóry (powierzchnia zewnętrzna), ocena stopnia keratynizacji, ocena procesu miniaturyzacji mieszków włosowych.

Światło spolaryzowane – obserwacja naczyń krwionośnych, wrażliwości skóry oraz cyrkulacji krwi.

Światło widzialne typ III – analiza warstwy rogowej (stratuum corneum).

Powiększenie 150x:
– ocena higieny okołomieszkowej oraz ujść mieszków włosowych,
– ocena stopnia występowania czopów łojowo-rogowych,
– ocena wydajności mieszka włosowego.

Powiększenie 700x:
– analiza łuski łodygi włosa,
– ocena stopnia zniszczenia w wyniku zabiegów fryzjerskich chemicznych i termicznych,
– obserwacja łoju na powierzchni łodygi.

Hair Polarizer:
– analiza kształtu korzenia włosa i stopnia jego odżywienia,
– analiza odżywienia łodygi i stopnia zniszczenia.

Na podstawie badania oceniamy m.in.: rodzaj skóry głowy, stopień produkcji łoju, grubość włosów, stan mieszków włosowych, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów.

Dzięki ocenie stanu skóry głowy i włosów ustalany jest indywidualny program kuracji domowej lub gabinetowej, a także dalsza diagnostyka umożliwiająca znalezienie przyczyny powstałego problemu.
W tym celu sugerujemy dodatkowe badania u specjalistów, lekarzy m.in. endokrynologa, diabetologa, alergologa. Bardzo często zalecane są dodatkowe badanie hormonalne, biochemiczne, obciążeń organizmu patogenami, mykologiczne itp.

Wizyta przebiega w przyjaznej i miłej atmosferze, obowiązuje nas również tajemnica zawodowa, więc wszystko co dzieje się w gabinecie, również w nim pozostaje.

 

Co otrzymujesz po wizycie w TrichoSpa

 • Pełen obraz skóry głowy, mieszków włosowych oraz łodygi włosa w powiększeniu od 60x do 700x.
 • Określenie porowatości włosów, rodzaju skóry głowy.
 • Konkretnie dostosowaną do Twoich potrzeb pielęgnację zarówno skalpu jak i łodygi włosa.
 • Zalecenia dietetyczne i suplementacyjne.
 • Zdjęcia z wizyty, które na Twoje życzenie mogę zostać wysłane drogą elektroniczną lub otrzymasz na miejscu.

Czas trwania konsultacji: 1h.

 

Konsultacja i co dalej

 • Po otrzymaniu wyników z morfologii lub od specjalistów możesz nam je przesłać poprzez mail lub sms, a my się do nich odniesiemy.
 • Jeśli stosowana była kuracja domowa, spotykamy się po 5 tygodniach na konsultacji w celu oceny przebiegu leczenia.
 • Po kuracji gabinetowej w TrichoSpa spotykamy się na drugiej konsultacji w terminie wskazanym przez trychologa wykonującego zabiegi.
 • Możesz nam przesyłać na bieżąco poprawę swojej kondycji włosów lub ich odrost. To powoduje, że cieszymy się razem z Tobą i daje nam to satysfakcje z naszej pomocy.
 • Jeśli masz pytania zawsze jesteśmy do dyspozycji dla Ciebie pod telefonem, mailem i na fb.

 


Zabiegi trychologiczne

Celem zabiegów trychologicznych jest nie tylko terapia dla Twoich włosów i skóry głowy, ale też Twój relaks i wyciszenie się. Jest to dwugodzinny lub godzinny moment zatrzymania się w codzienności, zapomnienia o rzeczywistości pełnej pędu, zmartwień i stresu. Czas, gdzie odpoczniesz i poddasz się swoim zmysłom.

Rodzaje zabiegów

 • Infuzja tlenowa – zabieg polega na równoczesnym wtłaczaniu w skórę głowy tlenu cząsteczkowego oraz składników aktywnych (pochodzących z preparatu w ampułce).
 • Mezoterapia skoncentrowanym tlenem – zabieg mający wpływ na zmniejszenie reaktywności pracy gruczołów łojowych oraz redukcję kolonii bakterii beztlenowych.
 • Bio-Photon Electricity – głowica wykorzystująca technologię lasera miękkiego (LLLT) i elektrostymulacji mikroprądami. Laser miękki LLLT generuje energię, która aktywuje mieszki włosowe. Elektrostymulacja mikroprądami stymuluje mikrokrążenie w kapilarkach oplatających mieszek włosowy, przyspieszając absorbcję składników aktywnych pochodzących z preparatów.
 • Bipolar RF – głowica emituje energię RF (radiofrekwencję) poprzez zmianę ładunków elektrycznych na skórze głowy poddanej zabiegowi, co ułatwia penetrację substancji czynnych. Ponadto emitowanie energii RF subtelnie podgrzewa tkankę, co przyspiesza drogę penetracji składników aktywnych.
 • Mikrofalowa sauna ozonowa – mikrofalowy natryskiwacz parowy czwartej generacji. Nowoczesna technologia naddźwiękowej atomizacji pozwala wyprodukować dużą ilość drobnej pary wodnej, która przenika wgłąb włosa wtłaczając składniki aktywne. Tlen ma właściwości bakteriobójcze. Stosując zabiegi z ozonem, działamy także przeciwłupieżowo, przeciwprzetłuszczająco. Po zabiegu z użyciem sauny włosy są dużo bardziej elastyczne, błyszczące i skondycjonowane. Zabieg jest przeznaczony do włosów suchych, matowych, łamliwych i puszących się.
 • DR.CYJ Hair Filler – peptydowa terapia włosów
  Nowoczesna terapia, która ma za zadanie zahamować wypadanie włosów, pobudzić istniejące włosy do wzrostu, zagęścić je i pogrubić.Dr CYJ w odróżnieniu od klasycznej mezoterapii igłowej zawiera w swoim składzie unikalną kombinację kwasu hialuronowego i peptydów, z których każdy wykazuje konkretne działanie w zakresie ekspresji genów odpowiedzialnych za stan włosów. Zabieg polega na wykonaniu serii wkłuć w skórę głowy w powierzchniowe warstwy skóry właściwej. Wymagane są 4 sesje w odstępach co 2 tygodnie. Spektakularne efekty widoczne są już po 2 miesiącach. Zabieg wykonuje lekarz.
 • Mezoterapia igłowa skóry głowy – polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów. W celu osiągnięcia oczekiwanych efektów należy wykonać od 4-6 zabiegów co 2 tygodnie. Zabiegi wykonuje lekarz.

  Pracujemy na poniższych preparatach do mezoterapii:
  Dermaheal HL – zawiera 56 aktywnych składników:- 13 witamin- 24 aminokwasy- 5 minerałów- 4 koenzymy- 4 kwasy nukleinowe- 2 czynniki redukujące- 4 peptydy biomimetyczne
  XL Hair – składniki aktywne – kwas hialuronowy, koktajl biostymulujący – czynnik wzrostu: Fibroblast Growth Factor (FGF) + Growth modulating peptide + Sodium DNA,– 17 aminokwasów: arginina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, hydroksyprolina, izoleucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tyrozyna, leucyna, walina,– 9 mikroelementów: krzem, wapń, żelazo, potas, magnez, mangan, fosfor, selen,– 7 witamin: B12, B9, B3, B5, A, E, B8,– 5 terpenów: ginkgolidy A- B- C- M-, bilobalidy,

  – 2 kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, kwas olejowy,

  – 2 flawonoidy: kwercetyna, kaempferol,

  – 3 antyoksydanty: tokoferol, kwas chlorogenowy, kwas galusowy, kwercetyna, kaempferol.

  Biotyna Mesoestetic Mesohyal  (witamina B7)

  Biotyna pobudza włosy do wzrostu, ale także wpływa korzystnie na skórę głowy, hamując nadmierną aktywność gruczołów łojowych, wspiera leczenie łojotokowego zapalenia skóry.

  Biotyna może być stosowana w terapii pojedynczo, ale najlepsze rezultaty przynosi stosowanie jej w koktajlach zabiegowych z innymi substancjami, dobranymi przez lekarza, w zależności od wskazań.

  Zalecane jest wykonanie od 5-12 terapii co 2 tygodnie

 • Osocze bogatopłytkowe – zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na wstrzyknięciu cienką igłą w skórę głowy odseparowanego osocza z krwi pacjenta. Efektem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów i odrost włosów poprzez wydłużenie fazy anagenu, czyli wzrostu włosa oraz stymulowanie tworzenia się nowych naczynek krwionośnych brodawek włosowych i podziały ich komórek macierzystych.
 • Karboksyterapia Reology2 – to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów na nadmierne wypadanie włosów. Reology2 to specjalistyczne urządzenie, za pomocą którego podaje się w głąb skóry głowy medyczny dwutlenek węgla za pomocą cienkiej igły. Zabieg ma na celu stymulacje tworzenia nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudzanie metabolizmu, poprawianie mikro i makrokrążenia oraz poprawia elastyczność skóry. Dzięki tym działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych włosów co skutkuje zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów.
  Połączenie zabiegu karboksyterapii z zabiegiem mezoterapii igłowej lub osocza bogatopłytkowego potęguje działanie hamujące wypadanie włosów oraz pobudzające wzrost włosów.

Zabiegi trychologiczne odbywają się w połączeniu z doznawaniem pięciu zmysłów.

Zapach unoszący się podczas zabiegów trychologicznych wybrany jest wspólnie lub przez Ciebie.
Posiadamy w dyspozycji kilkadziesiąt mieszanek olejków eterycznych o właściwościach terapeutycznych.

Wizyta przebiega w rytmie kojącej muzyki indywidualnie dobranej dla Ciebie
Zostało udowodnione naukowo, że dźwięki oddziałują na układ wegetatywny, krążenia oraz na układ oddechowy. Muzyka wywiera pozytywny wpływ na psychikę, zmniejsza depresję, lęk, poprawia samoocenę.

Paleta zmieniających się barw światła podczas zabiegu nie jest obojętna na Twój nastrój.
Terapia kolorem silnie oddziałowuje na ciało, umysł i ducha. Jako naturalna metoda lecznicza może uspokajać, relaksować lub pobudzać.

Zasmakujesz u nas smaki herbat, eliksirów ziołowych, odpowiednio zalecanych i dobranych do Twoich potrzeb terapeutycznych.

Masaż skóry głowy to niezbędny element przy zabiegach trychologicznych. Hinduski masaż głowy jest wyjątkowo skuteczny w walce ze stresem i jego objawami.
Poprawia ukrwienie, pomaga preparatom wniknąć w głąb skóry. Działa uspokajająco, wprowadzi Cię w stan odprężenia i ukojenia.

Czas trwania wizyty: od 1h do 2h.

Mikropigmentacja skóry głowy we Wrocławiu

Mikropigmentacja skóry głowy Micro Hair  to innowacyjny, niechirurgiczny zabieg  pozwalający na ukryciu problemu związanego z łysieniem. Zabieg polega na wprowadzeniu w warstwę skóry specjalnie dobranego pigmentu, który do złudzenia przypomina świeżo ścięty włos. Efekty mikropigmentacji skóry głowy są natychmiastowe i pozwalają zamaskować łysienie andorogenowe, plackowate czy przerzedzenie włosów. Zabieg zdecydowanie poprawia wygląd zewnętrzny. W przypadku łysienia androgenowego mikropigmenetacja skóry głowy jest opcją pomiędzy stosowaniem preparatów trychologicznych opózniajacych wypadanie włosów a przeszczepem włosów.

 


Dlaczego My:

 • Jesteśmy wyspecjalizowanymi trychologami. Wyznaczamy sobie nowe, rozwojowe cele, zdobywając wiedzę i najnowsze rozwiązania w zakresie trychologii.
 • Otoczymy Cię holistyczną opieką medyczną, bo wiemy, że kondycja Twoich włosów i skóry głowy jest ściśle związana z całym organizmem.
 • Dbamy o to, aby badanie było dokładne, dlatego posługujemy się najbardziej precyzyjnym na rynku sprzętem do diagnostyki (zoom 60x, 150x, 700x, kamery urozmaicone w światło UV, oraz polaryzację).
 • Wybieramy innowację, dlatego wyposażyliśmy nasz gabinet w hair polarizer, który pozwala nam na zbadanie stopnia odżywienia włosa, a nawet sprawdzenia w jakiej fazie wzrostu jest włos.
 • Korzystamy tylko z przebadanych klinicznie produktów trychologicznych posiadajacych certyfikaty FDA (Food and Drug Administration), które potwierdzają brak negatywnego wpływu na zdrowie.
 • Tylko u nas doświadczysz zabiegów na włosy i skórę głowy z doznaniem pięciu zmysłów.