Skip to content

Podmiot leczniczy. Pomagamy od 1997 r.

Omega test

test genetyczny

OMEGA Test to badanie stężenia kwasów tłuszczowych na poziomie komórkowym, które ułatwia zmianę dotychczasowego sposobu odżywiania na korzyść skutecznej profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

OMEGA Test to klucz do prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała człowieka. Odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych Omega wspomagają metabolizm organizmu w walce z procesami chorobotwórczymi.

OMEGA TEST to badanie nutrigenetyczne dla osób, które:

  • wykazują zwiększoną podatność na infekcje;
  • mają stany obniżonego nastroju lub w skrajnych przypadkach – depresję;
  • doświadczają zaburzeń koncentracji lub mają problemy z pamięcią;
  • borykają się ze zmianami skórnymi;
  • mają wysoki poziom cholesterolu;
  • zmagają się z nadwagą lub otyłością;
  • są zagrożone zawałem, udarem lub chorują na nadciśnienie;
  • mają problemy z płodnością;
  • chorują na cukrzycę typu II;
  • chorują na inne przewlekłe schorzenia.

Dlaczego warto wykonać OMEGA TEST?

Na podstawie badania nutrigenetycznego OMEGA Test przygotowujemy wytyczne żywieniowe i suplementacyjne, które ustabilizują proporcje wybranych składników odżywczych w organizmie.

Jakie korzyści oferują wyniki badań genetycznych OMEGA TEST? Po wykonaniu testu możesz:

1. zmienić dotychczasowy sposób odżywiania i wdrożyć profilaktykę chorób cywilizacyjnych;

2. zmniejszyć ryzyko poronienia, stanu przedrzucawkowego u kobiet w ciąży. Kwasy Omega są również budulcem dla mózgu dziecka;

3. zadbać o prawidłowy rozwój komórek nerwowych u dzieci, co wiąże się z dłuższym skupieniem uwagi, ułatwia naukę, podnosi odporność organizmu malucha;

4. przywrócić równowagę, zdolność koncentracji, naukę oraz dobry nastrój i świetną formę;

5. zadbać o serce i jego prawidłową pracę, regenerację w występujących chorobach serca, a także przeciwdziałać zawałom, wylewom i miażdżycy;

6. regenerować się po treningu poprzez odnowę uszkodzeń mięśni;

7. dbać o wygląd skóry – nawilżenie, poprawę kolorytu i przeciwdziałać starzeniu;

8. chronić mózg przed starzeniem się – zachować zdolności poznawcze – szczególnie z upływem lat.

Na czym polega badanie genetyczne OMEGA?

Badanie OMEGA to test genetyczny, który służy określeniu i wskazaniu zapotrzebowania organizmu człowieka na kwasy Omega. Kwasy tłuszczowe Omega-6 spożywane w odpowiednich ilościach wspomagają organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Niestety, zbyt duża ich ilość dostarczana z codziennym pożywieniem może powodować wręcz odwrotne skutki. Zbyt duża ilość kwasów tłuszczowych Omega-6 w stosunku do innych tłuszczów – może być przyczyną przewlekłych stanów zapalnych.
Niekorzystne działanie kwasów tłuszczowych Omega-6 w nadmiarze neutralizuje dostarczanie wraz z dietą kwasów tłuszczowych Omega-3. Ten rodzaj kwasów tłuszczowych w codziennej diecie występuje w znikomych ilościach, a jedynie odpowiednie proporcje poszczególnych tłuszczy względem siebie dają gwarancję zdrowia, dobrego samopoczucia, sprawnej kondycji i pięknego wyglądu. Kluczem utrzymania równowagi jest zidentyfikowanie i dostarczanie takich dawek kwasów tłuszczowych, które zapewnią organizmowi pełnię zdrowia – w tym pomagają wyniki badania nutrigenetycznego OMEGA Test.

Jak wygląda badanie nutrigenetyczne OMEGA Test?

Do wykonania badania OMEGA Test wykorzystywana jest analiza suchej kropli krwi z palca.
W trakcie wizyty od Pacjenta pobiera się pięć kropli krwi, które zostają umieszczone na specjalnej karcie transportowej.

Jak długo czeka się na wynik badania OMEGA Test?

Na wyniki testu genetycznego OMEGA czeka się około 3 tygodni. Na ich podstawie specjalista przygotowuje odpowiednią dietę i/lub zaleca właściwą suplementację.