Skip to content

Podmiot leczniczy. Pomagamy od 1997 r.

Borelioza – leczenie, badania i diagnostyka

Brelioza i koinfekcje – badania, diagnostyka i leczenie we Wrocławiu

Jesteśmy profesjonalną placówką medyczną specjalizującą się w diagnostyce oraz wsparciu leczenia boreliozy i koinfekcji. Nasza współpraca z renomowanymi laboratoriami medycznymi takimi jak Laboratoria Medyczne Diagnostyka oraz Laboratoria Medyczne Wielkoszyński, pozwala nam na precyzyjne badania i skuteczne diagnozy.

Nasza oferta obejmuje także badania alternatywną metodą biorezonansu, która stanowi cenne narzędzie w wykrywaniu i monitorowaniu choroby. Dążymy do wczesnego rozpoznawania boreliozy i koinfekcji, poprzez różne możliwości diagnostyczne, aby zapewnić naszym pacjentom najlepsze możliwe wsparcie leczenie.

Borelioza
Borelioza

Borelioza co to za choroba?

Jest to choroba zakaźna wywoływana przez krętki przenoszone przez kleszcze. Charakteryzuje się szerokim spektrum objawów, które często mogą być mylone z innymi schorzeniami, takimi jak zapalenie stawów, porażenia nerwowe, wady serca czy choroby psychiczne.

Wczesne rozpoznanie boreliozy odgrywa kluczową rolę w skutecznym leczeniu. Badania diagnostyczne zwykle wykonuje się 4-6 tygodni po ukąszeniu przez kleszcza.

Warto również pamiętać, że kleszcze mogą przenosić inne choroby, takie jak babeszjoza, bartonelloza, anaplazmoza, brucelloza, kleszczowe zapalenie mózgu oraz mykoplazma. Dlatego ważne jest monitorowanie i identyfikacja tych różnych rodzajów infekcji przenoszonych przez kleszcze.

Testy na boreliozę – Diagnostyka laboratoryjna

Oferta badań na boreliozę przy współpracy z Laboratorium Medycznym Diagnostyka:

Diagnostyka wstępna: testy przesiewowe Elisa
Testy potwierdzające: Western-Blot

Diagnostyka zaawansowana:

  • Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgG met. Immunoblot
  • Krążące kompleksy immunologiczne (KKI) anty Borrelia burgdorferi IgM met. Immunoblot
  • Borrelia met. ELISPOT
  • Borrelia burgdorferi DNA (metoda PCR)
  • Test Borelioza CD57

Monitorowanie leczenia:

  • Test C6 Lyme
  • Test Borelioza CD57
  • Borrelia met. ELISPOT

Umów wizytę

Borelioza
Borelioza

Laboratorium Medyczne Wielkoszyński

Nasz partner Laboratorium Medycznym Wielkoszyński jest specjalistycznym laboratorium w zakresie badania boreliozy i koinfekcji. Dysponuje nowoczesnym sprzętem laboratoryjnym oraz wykorzystuje odczynniki renomowanych producentów, starannie wyselekcjonowane na podstawie długoletnich badań naukowych. Dzięki tej współpracy możemy zapewnić naszym pacjentom dokładne i rzetelne badania, kluczowe w wykrywaniu oraz monitorowaniu boreliozy i koinfekcji.

Oferta badań na boreliozę przy współpracy z Laboratorium Medycznym Wielkoszyński:
Prosimy zapoznać się z rodzajami badań na boreliozę, koinfekcję oraz pakiety badań na stronie laboratorium wielkoszynski.pl.

Badania Biorezonans / Bicom Optima

Wykonujemy również badania boreliozy i koinfekcji metodą biorezonansu przy użyciu aparatu Bicom Optima. Metoda biorezonansowa jest niezwykle delikatną formą diagnostyki i skutecznym wsparciem w leczeniu boreliozy.

Badanie biorezonansowe jest nieinwazyjne. Jego rezultat jest natychmiastowy, co umożliwia szybką ocenę stanu zdrowia. W ramach wizyty oferujemy również konsultacje, podczas których omawiamy wyniki badania i udzielamy wszelkich niezbędnych informacji.

Umów wizytę

Borelioza
Borelioza

Leczenie boreliozy i koinfekcji

Leczenie boreliozy i koinfekcji jest bardzo indywidualne i kompleksowe.

Pod uwagę brane są wyniki testów na boreliozę i koinfekcję, inne choroby pacjenta, obciążenia organizmu pasożytami lub innymi patogenami, oraz preferencje pacjenta w kierunku metod leczniczych.

W zakres leczenia i wspomagania leczenia wchodzą m.in.:

  • antybiotykoterapia, probiotykoterapia, oczyszczani organizmu, detox, dieta, dobrana indywidualnie, terapie kroplówkowe z witamin, suplementacja doustna, terapie ziołowe , terapie biorezonansowe

Pamiętaj, że sen, zero alkoholu, zero paleniu papierosów, regularne ćwiczenia fizyczne wspierają leczenie boreliozy i koinfekcji.

Jak rozpoznać boreliozę? Diagnostyka boreliozy i objawy choroby

Wczesne rozpoznanie choroby jest ważne z dwóch powodów, otóż im wcześniejsze leczenie, tym większe prawdopodobieństwo wyleczenia. W okresie późniejszym (przewlekłym) znacznie trudniej rozpoznać tę chorobę.

Borelioza
Borelioza

Koinfekcja w boreliozie – co to jest?

Bardzo często kleszcz przekazuje nam obok boreliozy inne zakażenia, które mogą występować równocześnie z boreliozą lub występować niezależnie od niej – są to koinfekcje w boreliozie. Wśród nich szczególną rolę odgrywają zarazki bartonelozy, babeszjozy czy mykoplazmy. Te choroby wymagają zupełnie innego leczenia niż borelioza i wydaje się, że bez ich uprzedniego wyeliminowania trudno o wyleczenie boreliozy.

Badania na koinfekcje najlepiej wykonać w miarę szybko, na początku leczenia, aby później nie tracić czasu na nieprawidłowe leczenie.

Koinfekcja objawy

Kleszcze a borelioza

Maria Anna Modna (terapeuta, specjalista BRT)

Więcej o mnie tutaj

Joanna Dziuba (ratownik medyczny)

Więcej o mnie tutaj